Workshopy a přednášky

Novinkou na letošním ročníku StartFilmu jsou worshopy pro širokou veřejnost, které si připravili naši zkušení lektoři. Také pro Vás chystáne přednášky a diskuse s festivalovými hosty.

Ke konkrétnímu workshopu se přihlašujte prostřednictvím e-mailu, do kterého uvedete jméno a příjmení účastníka workshopu, datum narození a telefonický kontakt na účastníka (případně na zákonného zástupce). Také nezapomeňte uvést, o který z workshopů máte zájem. Všechny informace pak odlešlete na e-mail: soutez@startfilm.cz
Workshop Pohyblivé obrázky

Lektorka Mgr. Jana Ovčáčková

termín: 8. až 10. srpna 2022 vždy od 9.00 do 14.00

určeno pro děti předškolného věku a žáky prvního stupně ZŠ


V rámci workshopu vytvoříme několik podivných přístrojů, které jsou schopné zachytit světlo a pohyb:

Dírková komora

Jak vznikají obrazy? Víš, co je to dírková komora? Přijď si zkusit výrobu vlastní camery obscury a zjistit, jak funguje lom světla.

Fenakistoskop

Zkus si vybavit hodně staré černobílé filmy nebo běžícího koně od Eadweard Muybridge. Pomocí této techniky jednoduše vytvoříme dojem pohybu. Doslova to roztočíme!

Thaumatrop

Víš, jak funguje film? Jak vznikl a co mu předcházelo? Prazákladem kinematografie je náš zrak. Díky němu dokážeme spojovat rychle po sobě jdoucí obrazy. Vytvoř si první kouzelný obrázek!Workshop Jak na video?

Lektor Mgr. Miroslav Obrátil

termín: 8. až 10. srpna 2022 vždy od 9.00 do 14.00

určeno pro všechny věkové skupiny


Jak zpracovat zaznamenaný filmový materiál?

Nabídka workshopu pro filmové amatéry, kteří potřebují zpracovat zaznamenaný materiál tak, aby ho bylo možné zveřejnit přátelům a rodině ve srozumitelné podobě (rodinné oslavy, cestování, společenské události atd.).

Základní témata pro společnou práci jsou:

Jak vytvořit dramaturgickou linku

výběr záběrů a základy střihu

postprodukce, jak doplnit komentář a hudební podklad

Absolvent workshopu získá základní přehled o zpracování pořízeného záznamu a možnostech tvorby uceleného filmového díla pro prezentaci na veřejnosti.
PŘEDNÁŠKY a DISKUSE

S hosty letošního ročníku festivalu momentálně domlouváme organizační detaily. Jakmile bude všechno domluveno, plán přednášek a diskusí zveřejníme zde.