Nejlepší studentské filmy

Točíte kvalitní filmy? Chcete, aby se o nich vědělo? Věříte si, že obstojíte v konkurenci s jinými? Máte zájem o lákavé ceny?

Pokud ano, přihlaste svůj film do devátého ročníku soutěže studentské audiovizuální tvorby v kategoriích hraný film, animace a dokument. Máte-li v zásobě více zajímavých děl, můžete soutěžit klidně ve všech vyhlášených kategoriích./

O co hrajeme?

Všichni výherci hlavních cen obdrží lákavé finanční odměny a různé hodnotné dary.

Cenou pro celkového vítěze je skvělá kamera Panasonic AG-CX10 v hodnotě 70 000Kč, nejmenší a nejlehčí 4K 60p kamera na trhu, kterou nám do soutěže věnovala společnost Panasonic Connect. Panasonic AG-CX10

Samozřejmostí je i pamětní skleněná plaketa START FILMu nebo jiné ceny pro držitele čestných uznání.

Jak se přihlásit

Přihlašování do soutěže probíhá přes pdf formulář, který je ke stažení zde. Vyplněný formulář odesílejte na mailovou adresu soutez@startfilm.cz.

Formulář nevyplňujte v okně internetového prohlížeče. K vyplnění je nutné mít nainstalovaný software Adobe Acrobat - volně ke stažení zde.

Uzávěrka soutěže je 1. července 2024. Finální festivalový výběr filmů, které se dočkají uvedení na festivalu a z nichž festivalová porota vybere vítěze, odtajníme nejpozději 22. července 2024.

Další informace a pravidla soutěže najdete zde.

Jak probíhá hodnocení?

V prvním kole se naše odborná komise podívá na všechny přihlášené filmy a po pečlivém zvážení vytvoří festivalový výběr, tedy výběr filmů, které se budou během festivalu promítat v rámci festivalových projekcí, a v rámci živého vysílání na Facebooku. Odborná komise může vybrat jeden snímek, který pak bude oceněn Cenou odborné komise. V druhém kole hodnocení požádáme naši festivalovou komisi, která je složena z ředitele festivalu, festivalových hostů a vedoucích filmových workshopů, aby se na výběr filmů podívali a vybrali nejlepší film v každé z kategorií a celkového vítěze soutěže. Oceněné jsou pak nejlepší snímky v kategorii Hraný film, Animovaný film a Dokumentární film a nakonec i celkový vítěz festivalové soutěže.